District 5 results

June 11, 2011

MINOR LEAGUE
(Ages 9-10)
AT ABILENE SOUTHERN
First Round
MONDAY, JUNE 6
Wylie Yankees 13, Key City Yankees 3; Jim Ned Rangers 10, Sweet-water Astros 0
TUESDAY, JUNE 7
Snyder Giants 10, Breckenridge Rangers 7; Cedar Creek Rattlers 12, Southern Tigers 11
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Wylie Yankees 8, Jim Ned Rangers 2; Cedar Creek Rattlers 12, Snyder Giants 0
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Wylie Yankees 15, Cedar Creek Rattlers 6
AT ABILENE DIXIE
First Round
MONDAY, JUNE 6
Sweetwater Reds 14, Merkel Sluggers 1; Southern Red Raiders 13, Northern Blue Jays 3
TUESDAY, JUNE 7
Jim Ned Express 16, Merkel Transporters 6; Dixie River Bandits 10, Key City Angels 0
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Southern Red Raiders 16, Sweetwater Reds 7; Dixie River Bandits 10, Jim Ned Express 2
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Dixie River Bandits 13, Southern Red Raiders 11
AT CLYDE
First Round
MONDAY, JUNE 6
Wylie Nationals 15, Northern Dodgers 1; Clyde Owls 16, Breckenridge Braves 10
TUESDAY, JUNE 7
Clyde Diamondbacks 13, Snyder Indians 5; Cedar Creek Thunder 8, Dixie River Cats 2
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Wylie Nationals 17, Clyde Owls 5; Cedar Creek Thunder 6, Clyde Diamondbacks 1
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Wylie Nationals 8, Cedar Creek Thunder 7
MAJOR LEAGUE
(Ages 11-12)
AT ABILENE CEDAR CREEK
First Round
MONDAY, JUNE 6
Dixie Padres 8, Cedar Creek Rangers 1; Clyde Reds 10, Sweetwater Rangers 0
TUESDAY, JUNE 7
Cedar Creek Phillies 4, Wylie Rangers 1; Snyder White Sox, bye
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Dixie Padres 7, Clyde Reds 5; Cedar Creek Phillies 9, Snyder White Sox 8
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Dixie Padres 10, Cedar Creek Phillies 8
AT ABILENE WYLIE
First Round
MONDAY, JUNE 6
Dixie A’s 15, Snyder Yankees 3; Wylie Indians 11, Southern Cubs 1
TUESDAY, JUNE 7
Snyder Braves 11, Merkel Astros 2; Northern Cardinals 12, Jim Ned River Cats 1
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Wylie Indians 9, Dixie A’s 1; Northern Cardinals 8, Snyder Braves 7
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Northern Cardinals 9, Wylie Indians 8
AT ABILENE NORTHERN
First Round
MONDAY, JUNE 6
Sweetwater D’Backs 18, Breck-enridge Giants 2; Northern A’s 4, Key City Rangers 3
TUESDAY, JUNE 7
Clyde White Sox 4, Jim Ned Indians 1; Northern Rockies 3, Cedar Creek White Sox 2
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Sweetwater D’backs 8, Northern A’s 7; Northern Rockies 9, Clyde White Sox 2
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Northern Rockies 8, Sweetwater D’backs 2
AT ABILENE KEY CITY
First Round
MONDAY, JUNE 6
Wylie Braves 15, Southern Blue Jays 4; Merkel Bankers 4, Breckenridge Brewers 2
TUESDAY, JUNE 7
Sweetwater Reds 10, Clyde Phil-lies 0; Dixie Cubs 6, Key City Red Sox 4
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Wylie Braves 15, Merkel Bankers 4; Dixie Cubs 10, Sweetwater Reds 0
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Dixie Cubs 5, Wylie Braves 1
JUNIOR LEAGUE
(Ages 13-14)
AT ABILENE WYLIE
First Round
MONDAY, JUNE 6
Wylie Red Sox 15, South Rams 9; Snyder Oilers 22, North Raiders 7
TUESDAY, JUNE 7
South Tigers, bye; Snyder Astros 5, Sweetwater Red Sox 4
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Snyder Oilers 11, Wylie Red Sox 1; South Tigers 16, Snyder Astros 5
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
Snyder Oilers 14, South Tigers 4
AT ABILENE NORTH
First Round
MONDAY, JUNE 6
North Reds 12, Clyde Yankees 7; South Longhorns 8, Sweetwater Angels 7
TUESDAY, JUNE 7
Wylie Giants 27, Snyder Rangers 10; North White Sox 9, South Wildcats 6
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
South Longhorns 14, North Reds 7; Wylie Giants 15, North White Sox 12
Third Round
FRIDAY, JUNE 10
South Longhorns 9, Wylie Giants 2
SENIOR LEAGUE
(Ages 15-16)
AT ABILENE SOUTH
First Round
MONDAY, JUNE 6
South Yankees 16, Jim Ned Indians 9; Wylie Tigers 18, North White Sox 7
TUESDAY, JUNE 7
Sweetwater Blue Jays 13, Wylie Cardinals 3; South Rangers 21, North Hurricanes 11
Second Round
THURSDAY, JUNE 9
Wylie Tigers defeated South Yankees; Sweetwater Blue Jays 24, South Rangers 1
Championship
At Abilene Wylie
TUESDAY, JUNE 14
Wylie Tigers vs. Sweetwater Blue Jays, 7 p.m. (Game originally scheduled Friday, June 10)

View more articles in:
PECOS — Five boys and two girls will advance to the Region I-3A track meet after top-four finishes...
THURSDAY, APRIL 17 Track Sweetwater qualifiers will compete at 3-3A/4-3A area meet in Pecos (top...
Nine Sweetwater track athletes will be the first from Nolan County to try for regional berths today...

 

Premium Drupal Themes by Adaptivethemes